top of page

Risk Yönetimi ve Analiz

Taşıt Tanım Otomasyon sistemlerinde, bayi tarafında alınan riskler tamamen müşterilere teminat karşılığı veya açık hesap olarak verilen akaryakıt tüketim limitleri ile ilgilidir.

OBYS, Ana Bayi web servisleri, muhasebe programınız ve bankalara entegre olarak çalıştığı için 8 farklı tip caride (DBS, Teminatlı, DBS + Teminat, Ön ödemeli, Açık Hesap, Vadeli Peşin Ödemeli, Mcard ve diğer) Limitlendirme işlemlerini sizi riske sokmadan 7/24 yapmaktadır.

Risk Yönetimi 

Analiz

DBS Entegrasyonu

Tüm bankaların DBS sistemlerine entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bankaların size iletmekte olduğu 'Risk Bildirim Dosyaları' nı otomatik olarak sisteme dahil eder. FTP, HTTP ve Mail yoluyla dosyaları tarayarak Risk Yönetimi, Limit Atması ve Raporlama modüllerini çalıştırır. Ayrıca bankalardan gelen akıbet dosyalarını ERP sistemlerinize aktarır. Bankalara gönderilecek DBS faturalarını OBYS üzerinden otomatik olarak oluşturabilirsiniz.

Anlık Kontrol

OBYS verilen bu limitlerin sizin belirlediğiniz konfigürasyonda sürekli tarayarak kontrol eder ve servisler üzerinden Ana Bayi ye WEB servisler üzerinden bildirerek takip eder.

Çözüm

Ana Bayi ERP sistemleri mevcut muhasebe entegrasyonu. Online Banka entegrasyonu, ile birçok müşterimizde risk analizi ve yönetimi sağlamaktayız. Ayrıca tahsilat çözümlerimiz ile çalıştığımız firmaların müşterilerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde tahsilatlarını hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapmalarını sağlamaktayız.

Önemli Raporlar

OBYS 7/24 anlık çalışarak ihtiyaç duyduğunuz tüm raporları sunar. Belirlediğiniz raporları müşteri temsilcilerine e-mail yolu ile bildirir.

  • Limit Azaldı Uyarısı (Müşteri/Müşteri Temsilcisi/Yönetim)

  • Limit Kapandı Uyarısı (Müşteri/Müşteri Temsilcisi/Yönetim)

  • Teminat Mektubu Süresi (Müşteri/Müşteri Temsilcisi/Yönetim)

  • 1-15 ve 16-31 Tüketim Detayı Raporu (Müşteri)

  • Taahhüt Raporu (Müşteri Temsilcisi/Yönetim)

  • Yakıt Almayan Müşteri (Müşteri Temsilcisi/Yönetim)

  • Ciro Raporları (Müşteri Temsilcisi Bazında/Bölge Bazında/Müşteri Bazında)

Ekran Alıntısı.PNG
bottom of page